Üzenet

A Thai masszázsnak több ezer éves hagyománya van, elmélete, technikái a kínai- és az indiai masszázsban is megtalálhatóak. A thai masszázs központjai buddhista kolostorok voltak, a szerzetesek nem csak a vallást gyakorolták, hanem az egészségüket is támogatták ezzel a masszázstechnikával -elérhető Komáromban is.

A thai masszázs célja hogy a test energiarendszerét kiegyensúlyozzuk úgy, hogy az izmokra nyomást gyakorolunk, nyújtjuk, az ízületeket kimozgatjuk, mobilizáljuk. Minden jelentős ízület- és izomcsoport sorra kerül, a lábtól a derékon keresztül a hátig, nyakig, vállakig. Mindig egy kicsit jobban nyújtjuk, feszítjük, mozgatjuk mint amennyire magától képes lenne. Ezért hasonló a jógához, itt is a nyújtás, lazítás a cél.

Thai masszázs

A masszázs a földön fekve, könnyű ruházatban történik, az ízületek kimozgatását nem erővel hanem a saját testsúlyom felhasználásával érem el, ezért a mozdulatoknak egyfajta nyugodt, egyenletes ritmusa van, u.n „hintázó” mozgás. Így azoknak is jó lehet, akik nem szeretik az olajos masszázsokat.

A masszázs tenyérrel, ujjheggyel, alkarral történik, nyújtó mozdulatokat is tartalmaz.

A tradícionális thai masszázs fogásai

Azoknak ajánlom akik rendszeresen sportolnak, edzenek, illetve akik sokat ülnek a munkahelyükön a számítógép vagy a munkaasztal mellett görnyedve, az izmaik sokszor egy pozícióba merevednek, sokat fáj a hátuk, nyakuk, derekuk.

Bejelentkezés: https://fenyesmuhely.salonic.hu

Az energiablokkok feloldódnak, a test öngyógyító ereje aktivizálódik, erősödik az immunrendszer, oldódik a feszültség. A masszázs után egyszerre érzünk felfrissülést és egyfajta fizikai fáradtságot, ahogy az energiák megindulnak, de ez hamar elmúlik. Sokan mondják hogy egy-egy masszázs után napokig fel vannak töltődve energiával, befejezik a régen halogatott tennivalókat. A thai masszázs a tudatra is hat, mindamellett hogy a keringésre, a szervekre és az izmokra, vázrendszerre is pozitív hatással van.

A thai masszázs hatásai:

-relaxáló, nyugtató, görcsoldó

– javítja az idegi működést, szabályozza a hormonrendszert, bekapcsolja a test öngyógyító folyamatait

– fokozza a vérkeringést, a nyirokkeringést – ezáltal elősegíti a méreganyagok távozását, a sejtek friss oxigénhez és energiához jutnak, tápanyagokat kapnak, az egész test felfrissül (thai masszázs után ajánlott a fokozott folyadékfogyasztás)

– feszültség- és fájdalomcsökkentő

– javítja a sportteljesítményt

– jó hatással van az emésztőrendszerre és a légzőrendszerre

– egészségmegőrző

Ellenjavallatok:

  • visszér és trombózis
  • szívbetegségek
  • agyvérzés utáni állapot
  • daganatos megbetegedések
  • gyulladásos folyamatok
  • láz
  • fertőző betegségek
  • friss sérülések, törések
  • terhesség
  • alkoholos, drogos állapot
  • epilepszia, asztma

Az alkalmazott masszázstechnikák nem számítanak gyógyításnak, nem helyettesítik az orvosi diagnózist, az orvos által javasolt kezelést!

Felhasznált irodalom: Sárai Gábor: Alternatív mozgás- és masszázsterápia, Dr. Tamási József szerkesztésében: Természetgyógyászati alapismeretek tananyag